555 zagadek o Tatrach

555 zagadek o Tatrach – must have każdego miłośnika Tatr

Góry uzależniają. Sprawiają, że jak już raz się w nie pójdzie, to wciąż chce się wracać. Podobnie jest z tą książką. Otwierasz i już nie chcesz jej zamykać. 

Tatry kryją w sobie tyle zagadek, nieodkrytych tajemnic i legend, że każdy pasjonat z chęcią zgłębia nawet te najdrobniejsze szczegóły. Sama odkąd zaczęłam wędrować po górach nie mogę przestać się nimi zachwycać. Uwielbiam układać trasy na całodniowe wycieczki, czytać legendy, ciekawostki i oglądać niesamowite zdjęcia.

„555 zagadek o Tatrach” sprawiło, że czas mijał mi w oka mgnieniu, a poznając coraz to nowsze i ciekawsze informacje już w podświadomości planowałam kolejną wyprawę w góry.
 
Czy Widmo Brockenu spotkane w górach przynosi szczęście, czy pecha?
Czy Tatry mają więcej niż 20 km szerokości?
Gdzie ma gniazdo złota kaczka? 
Ile dokładnie jezior leży w Dolinie Gąsienicowej? 
Gdzie zostało wzniesione pierwsze schronisko? 
Dlaczego Rysy nie są najwyższym wierzchołkiem polskich Tatr? 
Z jakiej okazji wzniesiono krzyż na Gubałówce? 

Na te i wiele innych pytań znalazłam odpowiedzi w tej książce. Skonstruowana jest ona w taki sposób, by każdy miał możliwość zadania pytania, zastanowienia się, a później samodzielnego poznania prawidłowej odpowiedzi. Czytając sprawdzamy swoją wiedzęi uzupełnimy ją o wiele nowych ciekawostek. 

Znajdziemy tutaj również łamigłówki fotograficzne. Dzięki załączonym fotografiom możemy przekonać się jak dobrze znamy szczyty, jeziora, doliny, przełęcze, popularne rośliny czy zwierzęta występujące w Tatrach. Nie zabraknie także poezji, czy znanych anegdotek i opowiadań tatrzańskich. Całość zamknięta jest w poręcznej prawie 300-tu stronicowej książce opatrzonej pięknymi czarno-białymi fotografiami utalentowanego Kuby Witosa. 

To wyjątkowa pozycja. Prawdziwe „must have” każdego miłośnika Tatr.

Książka dla miłośników Tatr. Ciekawostki, anegdotki i wiele odpowiedzi na nurtujące pytania. Jeśli kochasz góry, to ta książka jest dla Ciebie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *