Weganizm na start

Czy można trenować na roślinach? | Recenzja książki „Weganizm na start”

Odkąd odstawiłam mięso minęły już ponad 2 lata. Jako, że sporo trenuję zaczęłam zwracać dużo większą uwagę na to co jem, czy jest to zdrowe i czy dostarczam organizmowi wszystkich niezbędnych witamin i minerałów. Dieta wegańska i wegetariańska w kontekście sportu zawsze bardzo mnie interesowała, dlatego też bez dłuższego zastanowienia sięgnęłam po książkę „Weganizm na start”.
Weganizm w sporcie

Już na samym wstępie warto uprzedzić, że nie jest to tylko i wyłącznie książka dla osób które ćwiczą i są na diecie roślinnej. Oczywiście znajdziemy w niej bardzo dużo informacji o tym jak łatwo skomponować sycące i bogate odżywczo posiłki będąc aktywnym fizycznie, jednak nie brakuje w niej także cennych wskazówek odnośnie tego jak rozsądnie zacząć przygodę z kuchnią roślinną i dlaczego warto to zrobić. I choć sam tytuł wskazuje na pozycję typowo o weganizmie, ja znalazłam mnóstwo przydatnych informacji dla siebie odnoszących się do wegetarianizmu.

Weganizm w sporcie

„Weganizm na start” określiłabym jako taki przewodnik z pytaniami i odpowiedziami na najczęściej spotykane wątpliwości związane z dietą roślinną. Marta i Emil dzięki swojemu wieloletniemu doświadczeniu podają nam w sposób prosty, nienachalny i zrozumiały sprawdzone informacje, bardzo często poparte badaniami i przykładami. Podają argumenty za i przeciw wobec takiego sposobu odżywiania jednocześnie obalając najpopularniejsze mity na temat weganizmu. 

Bardzo podoba mi się też samo podejście autorów do kuchni roślinnej. Potrafią pokazać, że jest to prosta i tania dieta, która dostarcza wszystkich niezbędnych wartości odżywczych, a odpowiednie jej skomponowanie i przygotowanie posiłków nie zajmuje wcale dużo czasu. 

Dzięki tej książce dowiemy się nie tylko skąd pozyskiwać białko, żelazo, kwasy omega-3, wapń czy witaminę B12, ale także czy warto liczyć kalorie i jak prawidłowo określić ich dzienne zapotrzebowanie, a przy tym trenować tak, aby miało to ręce i nogi. 

Ciekawym uzupełnieniem lektury jest wzbogacenie jej w wypowiedzi i triki zawodowych sportowców, którzy są weganami i osiągają w tym świetne wyniki. I choć co prawda większość wskazówek dotyczy sportów siłowych to dużo jest też uniwersalnych informacji. 

Weganizm w sporcie

„Weganizm na start. Przewodnik po diecie roślinnej w sporcie” to takie kompendium wiedzy dla osób zaczynających przygodę z dietą roślinną, ale myślę, że osoby, które już trochę się na tym znają też znajdą coś dla siebie. To idealna propozycja dla tych, którzy chcą zadbać o swoje zdrowie, trenować efektywnie, a przy tym dobrze się odżywiać. Jeśli zastanawiasz się nad dietą roślinną lub ograniczeniem mięsa w swoich posiłkach, a nie wiesz jak się za to zabrać to jest to w 100% książka dla Ciebie. 

Do kupienia tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *