Sudety. Najpiękniejsze szlaki

“SUDETY – najpiękniejsze wycieczki w Polsce, Czechach i Niemczech” | recenzja przewodnika

O magii polskich gór pisałam już wielokrotnie, choć najczęściej zachwycałam się Tatrami to dziś na uwagę zasługują Sudety. 

Sudety - co warto zobaczyć?

Nie bez powodu co roku przybywa tutaj miliony turystów w końcu Sudety mają naprawdę mnóstwo do zaoferowania. Zaczynając od zamków, pałaców, po urokliwe miasta, fortece i przede wszystkim piękne szlaki turystyczne. 

Tylko jak się w tym wszystkim odnaleźć? 
Jak zaplanować wycieczki i co warto zobaczyć? 

Całkiem niedawno ukazał się bardzo ciekawy przewodnik wydawnictwa Bezdroża „Sudety – najpiękniejsze wycieczki w Polsce, Czechach i Niemczech”, który jest świetną wskazówką i właściwie gotowym planem dla każdego turysty wybierającego się w południowo- zachodnią część Polski. 


Opisano w nim ponad 30 jednodniowych wycieczek pośród sudeckich szczytów i dolin na terytorium Polski, Niemiec i Czech. Zostały one poprowadzone w taki sposób, abyśmy mogli odwiedzić najpiękniejsze i najciekawsze zakątki gór (niekoniecznie najpopularniejsze), a jednocześnie by szlaki te nie były zbyt męczące i zaciekawiły również najmłodszych wędrowców. 

Sudety - przewodnik

Przewodnik sam w sobie jest pięknie wydany. Mnóstwo informacji przekazanych w bardzo przejrzysty sposób i w niewielkim formacie, tak by można go było wrzucić do plecaka. Każde pasmo górskie oznaczone jest innym kolorem, ważne informacje odpowiednio podkreślone, a poszczególne wycieczki ubarwione kolorowymi fotografiami z tych miejsc. 

Na plus zasługuje też krótki wstęp na początku dotyczący turystyki. Uwagi odnośnie pogody, zagrożeń z którymi możemy się zetknąć w górach, ubioru, ekwipunku i żywności. Garść bardzo przydatnych informacji zwłaszcza dla początkujących turystów. 

Góry Sowie - co warto zobaczyć?

Przewodnik wydawnictwa Bezdroża „Sudety – najpiękniejsze wycieczki w Polsce, Czechach i Niemczech” polecam wszystkim miłośnikom gór. Opisane trasy są naprawdę warte odwiedzenia i z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Sama wybrałam już sobie kilka wycieczek, które będę chciała w przyszłym roku zrealizować, a ten przewodnik z pewnością zabiorę ze sobą.

Przewodnik znajdziecie między innymi w księgarni Bezdroża – tutaj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *