asics dynablast

ASICS Dynablast – buty których szukałam!

Nawet w najmniejszym stopniu nie spodziewałam się, że Dynablasty mnie tak zaskoczą! To buty, które nie tylko zachwycają wyglądem, ale także swoją funkcjonalnością!
ASICS Dynablast

Dynablast, czyli nowy but z serii “Blast” na pierwszy rzut oka przypomina Novablasty z podeszwą środkową FlyteFoam Blast – energiczną piankę o wysokim odbiciu. Tytułowe buty również ją zawierają, ale są tak jakby lżejszą ich wersją.


W Novoblastach miałam problem z dopasowaniem, nie leżały mi na stopie, dodatkowo zbyt duża amortyzacja i słabe czucie podłoża sprawiały, że nie czułam się w nich komfortowo. Z tego też powodu z dużą rezerwą podchodziłam do Dynablastów jednak jak się okazało, zupełnie niepotrzebnie, bo te… totalnie mnie zaskoczyły!

Biegaczka, bieganie

Dynablast jest znacznie lżejszy, wygodniejszy i stabilniejszy niż wcześniej wspomniany Novablast. Bieganie w nich jest dla mnie bardzo przyjemne i energiczne. Zmniejszona amortyzacja sprawia, że dobrze czuć w nich podłoże, a mimo wszystko i tak wystarczająco chroni nasze stawy i ścięgna przed uderzeniami z podłożem.


Cholewka wykonana jest z miękkiej i elastycznej dzianiny, która dobrze dopasowuje się do stopy i nie uciska jej. Jest bardzo wygodna i oddychająca dzięki czemu stopa nie poci się. Uwielbiam ją!

Buty do biegania, biegaczka

Duży plus również dla wzmocnionej podeszwy zewnętrznej przez co jest bardziej odporna na ścieranie. Po ponad 100 km podeszwa DynaBlast praktycznie nie uległa zużyciu wizualnie. Dodatkowo podczas biegów zapewniała mi dobrą przyczepność nawet na mokrych drogach, czy trawie.

Bardzo szybko polubiłam te buty, właściwie od pierwszego treningu. Sprawdzają się u mnie zarówno na krótkich jak i dłuższych biegach w dowolnym tempie. Nie są to może buty na wyścigi, ale wystarczające do sesji szybkościowych. Zresztą przyznam szczerze, ostatnio zabieram je ze sobą na większość codziennych treningów.

ASICS Dynablast - buty do biegania

Asics Dynablast to świetnie wyglądający but, a do tego lekki i szybki. Co więcej mimo niskiej wagi zapewniają dobrą amortyzację i stabilizację. Zrobiły na mnie naprawdę ogromne wrażenie no i to chyba najpiękniejsza para butów jaką mam!

Buty dostępne są na stronie ASICS (klik), a więcej recenzji znajdziecie na stronie ASICSFrontRunner (tutaj).

2 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *