Szlaki Polski

“Szlaki Polski – 30 najpiękniejszych tras długodystansowych” | recenzja przewodnika

Planując podróże najczęściej wybieramy szlaki jednodniowe. Wszystko tak, by zacząć i skończyć tego samego dnia. Oczywistym ich wyborem jest wygoda, komfort i nie za ciężki plecak. Jednak zauważyłam, że w ostatnim czasie coraz większą popularność zdobywają szlaki długodystansowe, ale kierunki najczęściej są te same – Główny Szlak Beskidzki czy wybrzeże Bałtyku.

W swoim przewodniku Łukasz Supergan zachęca do podjęcia wędrówki wielodniowej na długodystansowych szlakach niekoniecznie tych popularnych, a część z nich w ogóle nie biegnie po górach. Opisuje 30 swoim zdaniem najciekawszych i najpiękniejszych szlaków w całej Polsce od wybrzeża, aż po góry. Pokazując specyfikę tego sposobu poznawania świata, podstawowe informacje o trasie, jej przebieg, mapę szlaku, profil wysokościowy, przybliżony czas wędrówki oraz wskazówki związane z dojazdem. Poza opisem trasy znajdziemy także informacje o tym, gdzie można zjeść, zrobić zakupy czy uzupełnić wodę.

Nie zabrakło również informacji o planowaniu i przygotowaniu się do takiej wyprawy. Dla osób, które dopiero rozpoczynają przygodę z wędrówkami długodystansowymi jest to naprawdę wielka skarbca wiedzy. Łukasz bardzo fajnie przedstawił jak się do tego zabrać krok po kroku, na co zwrócić uwagę, jaki sprzęt zabrać, jak spakować plecak, zredukować jego ciężar, co nas może zaskoczyć podczas wędrówki i o czym trzeba pamiętać.

Szlaki Polski” Łukasza Supergana to świetnie i merytorycznie skonstruowany przewodnik, którego brakowało na rynku. To ogromna inspiracja do podjęcia wędrówki, odkrywania nowych ścieżek i zdobywania nowych doświadczeń. Podczas lektury tej książki wpadło mi do głowy kilka pomysłów związanych z podróżami. Wiele wykorzystałam przy planowaniu tegorocznych wakacji, ale kto wie czy w przyszłości nie spakuję plecaka i nie ruszę na kilkudniową wędrówkę? 🙂

2 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *